Witamy w naszej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Pomocniczego !

Nasza Wypożyczalnia mieści się w Opolu

- ul. Częstochowska 11 tel. 77 445 92 99

 


Mamy do zaoferowania różnego rodzaju sprzęt przydatny do rehabilitacji i opieki nad chorym lub niepełnosprawnym w domu. Produkty na wynajem :
- łóżka rehabilitacyjne
- wózki inwalidzkie
- balkoniki rehabilitacyjne
- kule inwalidzkie
- aparaty tlenowe
- lampy Bioptron

- Szyna ruchowa CPM (Artromot) NOWOŚĆ

Jeżeli szukasz pomocy, masz pytania odnośnie opieki nad bliską Ci osobą skontaktuj się z Nami...... Postaramy się doradzić oraz zaproponować coś co ułatwi codzienne życie Tobie i osobie wymagającej pomocy.

Zapraszamy!

Sklep Medyczny "GORTO-MED"
Opole, ul. Częstochowska 11
tel. 77 445 92 99

Zapraszamy do kontaktu z nami !!!

  Nasza wypożyczalnia zajmuje się wynajmem nowego i używanego sprzętu ortopedycznego i pomocniczego.
Aby wypożyczyć sprzęt należy przyjść do wypożyczalni, wybrać potrzebny sprzęt czy urządzenie do rehabilitacji i podpisać umowę na wynajem. Przy wynajęciu wpłaca się kaucję, która jest zwracana w momencie oddania wypożyczonego sprzętu ortopedycznego. Opłata za wypożyczenie uzależniona jest od rodzaju wynajmowanego urządzenia i okresu wynajmu.

  Wypożyczalnia została otwarta w celu pomocy osobom, których nie stać na zakup urządzenia lub gdy urządzenie do wynajęcia nie jest potrzebne na dłuższy okres. Szczególnie ważne jest to dla osób w okresie rehabilitacji.
  Bardzo często nie ma potrzeby kupować drogich urządzeń potrzebnych do rehabilitacji, szczególnie gdy potrzebne są one na krótki okres. W naszej wypożyczalni posiadamy sprzęt wolny od wad i usterek.
  Osoba najmująca nie musi się martwić o urządzenie, szczególnie jeżeli chodzi o łóżka rehabilitacyjne. Łóżka rehabilitacyjne są najczęściej wypożyczane obok wózków inwalidzkich i balkoników rehabilitacyjnych.

  W naszej ofercie wypożyczalni posiadamy łóżka trzy lub cztero-segmentowe, tzn. łamane w kilku miejscach, co umożliwia uniesienie głowy lub nóg. Dzięki temu pacjent może leżąc w łóżku przyjąć pozycję półsiedzącą, bez konieczności wstawania. Zmiana pozycji jest bardzo ważna u osób leżących. Sterowanie unoszeniem części łóżka odbywa się za pomocą prostego w obsłudze pilota. Łóżko wyposażone jest w uchwyt ręki, który jest zawieszony nad leżącym na specjalnym wysięgniku. Umożliwia to podniesienie się lub zmianę pozycji dla osoby leżącej. Ponadto mamy możliwość zmiany wysokości łóżka za pomocą tego samego pilota, co ułatwia opiekę nad pacjentem oraz jest przydatne podczas wstawania z łóżka. Każde łóżko wyposażone jest w poręcze boczne, zastosowane w celu zwiększenia bezpieczeństwa osoby leżącej. Oferowane przez nas łóżka są wykonane z drewna i metalu. Są łatwe w utrzymaniu czystości, lekkie, ponadto są składane, dzięki czemu łóżko można przewieź w samochodzie typu kombi.

  Jeżeli chodzi o wózki inwalidzkie to proponujemy wózki lekkie, wykonane z aluminium. Niektóre wózki wyposażone są w koła typu szybkozłączka (istnieje możliwość szybkiego odłączenia kół). Wózki inwalidzkie dobieramy w zależności od szerokości siedziska i wagi pacjenta. Wynajem wózka inwalidzkiego jest bardzo korzystny dla osób po złamaniach, skręceniach lub innych urazach oraz dla osób, które wymagają czasowego użytkowania wózka inwalidzkiego. Bardzo przydatne są wózki dla pacjentów po zabiegach chirurgicznych, w których występuje przeciwwskazanie do chodzenia w początkowym okresie rehabilitacji.

  Dużym powodzeniem cieszą się nasze balkoniki rehabilitacyjne i podpórki trzykołowe oraz czterokołowe. Balkoniki posiadamy aluminiowe z regulacją wysokości, co umożliwia dopasowanie do każdego pacjenta. Najbardziej popularne są podpórki czterokołowe, szczególnie te, wyposażone w koszyk i możliwość siedzenia, wypoczynku. Jeżeli mają Państwo pytania odnośnie sprzętu do wyposażenia prosimy o kontakt z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście w Opolu.

 pracownicy Gorto-Med