Wkładki korekcyjne

Zdrowie naszych stóp ma ogromny wpływ na zdrowie naszego całego układu szkieletowego, w tym kręgosłupa. Nieodpowiednie ułożenie stopy wpływa bezpośrednio na zdrowie naszych kolan, bioder i kręgosłupa.

Wkładki korygujące przeznaczone są dla osób borykających się z problem

 • haluksów,

 • palców młotkowatych,

 • płaskostopia podłużnego lub/i poprzecznego,

 • pięt koślawych lub szpotawych

 • zapalenia wyrostka,

 • ostrogi piętowej, 

 • skolioza,

 • zapalenie ścięgna Achillesa,

 • modzele podeszwowe

 • stopa płasko-koślawa

 • asymetryczne długość kończyn dolnych

 • stopa cukrzycowa, stopa reumatoidalna

Bez problemu wkładki ortopedyczne mogą być stosowane nawet przez osoby, które chodzą bardzo dużo, a chcą uniknąć bólu stóp, kolan czy bioder. Pierwsza wizyta owocuje już tym, że specjalista - fizjoterapeuta określi bardzo dokładnie jaki problem Państwu dolega, a następnie jakie wkładki ortopedyczne będą odpowiednie. Druga wizyta to formowanie wkładek. Wkładki formujemy bezpośrednio na Twojej stopie. Dzięki temu są one idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Jak wygląda badanie?

 1. Badanie palpacyjne tj. badanie manualne stóp, dzięki któremu możemy określić budowę stopy, ruchomość stawów, stan skóry oraz bolesność.

 2. Plantokonturografię – metoda klasyczna zobrazowania sposobu obciążenia stóp na podłożu, polega na wykonaniu odbitki stopy. Otrzymany obraz pozwala na przeprowadzenie diagnostyki stopy, a także wykorzystywana jest przy wykonywaniu wkładek ortopedycznych.

 3. Badanie na podświetlanym podoskopie - to tradycyjna metoda badania stóp, oceny ich typologii, zniekształceń. Podoskop nadal stanowi podstawę w diagnostyce.

 4. Ocena Chodu - ocena stóp i kończyn dolnych podczas chodu, zmiany biomechaniczne objawiające się w determinantach chodu.

 

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE / WKŁADKI TERMOFORMOWALNE

Technika termoformowalnych wkładek ortopedycznych bazuje na tworzywach termoplastycznych. Cechują one się tym, że w podwyższonej temperaturze stają się plastyczne natomiast w pokojowej temperaturze są w stanie stałym. Daje Nam to możliwość wielokrotnego podgrzewania i formowania - korygowania wad.  

Połączenie najlepszych materiałów i innwacyjnych technologii pozwoliło stworzyć wkładki przeznaczone do użytku na co dzień w niemal każdym rodzaju obuwia. Szeroka oferta wkładek obejmuje modele od już uformowanych - od razu gotowych do użycia, po niestandardowe, indywidualne rozwiązania. Wkładki gwarantują maksymalny komfort i amortyzację dla każdego rodzaju stóp i praktycznie wszystkich rozmiarów butów.

 

 

 

Zapraszamy na konsultacje połączone z wykonaniem indywidualnych wkładek do obuwia!

Informacja o przetwarzaniu danych w GortoMed - RODO

 Szanowni Państwo,

W związku ze zmianą przepisów dotyczących ochrony danych osobowych i rozpoczęciem stosowania od dnia 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) "RODO" informujemy, że:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gorto-Med Tomasz Gortowski z siedzibą w Tłustoręby 21, zwany dalej Administratorem, który prowadzi operacje przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

 2. Inspektorem Ochrony Danych w Gorto-Med Tomasz Gortowski jest Renata Gortowska.

 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zawarcia umowy o świadczenie usług.

 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

 5. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom oraz nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.

 6. Podanie danych jest dobrowolne.

 7. Podanie danych jest niezbędne do zawarcia umowy, w przypadku niepodania danych niemożliwe jest zawarcie umowy.

 8. Posiada Pani/Pan prawo do:

  • żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych,

  • przenoszenia danych,

  • wniesienia sprzeciwu,

  • wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.,

  • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.

 9. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Z wyrazami szacunku,                                         

 Tomasz Gortowski                  

 Administrator Danych Osobowych    

  

 

Aparaty stawu kolanowego

Aparaty stawu kolanowego - informacje ogólne. Aparaty stawu kolanowego to ortezy, stabilizatory, mające na celu wzmocnienie stabilizacji stawu, odciążenie oraz ochronę kolana przed ponownym uszkodzeniem. Stanowią one dodatkową stabilizację kolana, szczególnie u osób po zabiegach chirurgicznych oraz w okresie rehabilitacji. Niektóre z aparatów znajdują zastosowanie w różnego typu aktywnościach oraz dyscyplinach sportowych.

Jak działają aparaty stawu kolanowego?

Zwiększenie stabilizacji stawu oraz odciążenie powierzchni stawowych uzyskuje się dzięki specjalnej konstrukcji aparatu oraz zastosowanymi rozwiązaniami wpływającymi na większą kompresję i przywrócenie prawidłowego ruchu w kolanie. Do konstrukcji aparatów używa się bardzo wytrzymałych i lekkich materiałów, wyprofilowanych by pasowały do kształtu uda oraz podudzia. Konstrukcja aparatu nie może przeszkadzać, powinna poruszać się zgodnie z ruchem fizjologicznym w stawie kolanowym.

Aparaty dzięki specjalnej konstrukcji mają za zadanie wspomaganie pracy mięśni oraz więzadeł. Bardzo ważnym elementem jest właśnie uzyskanie możliwości kontroli ruchu w stawie dzięki zastosowaniu zawiasów, pracujących w osi ruchu w stawie. Większość aparatów posiada możliwości kontroli ruchów zgięcia i wyprostu. Poprzez ograniczenie ruchomości, mamy możliwość wyeliminowania ruchów, mogących prowadzić do większego uszkodzenia stawu kolanowego lub powrotu kontuzji. Regulacja kąta zgięcia jest bardzo przydatna szczególnie w okresie rehabilitacji po urazie lub po zabiegu chirurgicznym na kolanie. Istnieje możliwość ustalenia kąta zgięcia i wyprostu bezpiecznego dla kolana oraz zwiększanie zakresu ruchomości wraz z powrotem do sprawności.

Kontrola ruchomości w stawie kolanowym zabezpiecza przed dalszymi uszkodzeniami w przypadku uszkodzeń więzadeł, ścięgien lub osłabienia siły mięśniowej. Ważną rolę spełnia to u osób aktywnych ruchowo, pragnących szybko wrócić do rekreacji ruchowej lub sportu. Aparat wspomaga staw kolanowy oraz zapewnia większe bezpieczeństwo przy zwiększonych obciążeniach podczas wysiłku.

Do mocowania aparatu stosuje się specjalne taśmy mocujące, szybkie w obsłudze i łatwe w założeniu. Pasy mocujące aparat mają za zadanie zwiększenie stabilizacji i usztywnienie oraz mają na celu zapobieganie zsunięciu z nogi. Dodatkowo niektóre typy ograniczają ruchomość w stawie kolanowym, dzięki czemu ochraniają przed wystąpieniem dodatkowych uszkodzeń.

Wskazania do zaopatrzenia w aparaty stawu kolanowego

Najczęstszym wskazaniem do zaopatrzenia w aparat kolana jest niestabilność stawu kolanowego. Najczęściej wynika ona z niestabilności lub uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego ACL, więzadła krzyżowego tylnego oraz więzadeł pobocznych kolana MCL, LCL. Innym wskazaniem mogą być stany po chirurgicznym leczeniu więzadła rzepki oraz rekonstrukcje łąkotek.
  Wymienione urazy, wymagające interwencji chirurgicznej, prowadzą do niestabilności kolana oraz mogą doprowadzić do większych uszkodzeń w obrębie stawu. Dlatego wymagają zwiększenia stabilizacji oraz ograniczenia ruchomości w stawie kolanowym.

Bardzo przydatne jest stosowanie aparatu w okresie rehabilitacji. Pozwala nam to na kontrolę ruchów w stawie, tak by ruchy odbywały się we właściwym zakresie oraz torze ruchu. W ten sposób ograniczamy niebezpieczne ruchy w stawie oraz mamy możliwość zwiększania zakresu w miarę postępu rehabilitacji.

Stosowanie aparatów na kolano u osób aktywnych i sportowców

Aparaty stawu kolanowego są bardzo przydatne dla osób aktywnych i sportowców powracających do aktywności po kontuzji. Założenie aparatu daje większą pewność i ogranicza możliwość powrotu uszkodzenia. Szczególnie ważne jest to w sportach narażających kolano na duże obciążenia.  Aparaty są stosowane przez narciarzy oraz w sportach zespołowych, bezkontaktowych. Istnieją także typy aparatu dostosowane do sportów kontaktowych.

 

 

Jak wybrać wózek inwalidzki

Co to są wózki inwalidzkie?

Wózek inwalidzki jest pojazdem kołowym, przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych lub osób z problemami narządu ruchu. Najczęstszymi użytkownikami są osoby z urazami oraz dysfunkcjami kończyn dolnych oraz kręgosłupa. Wózki inwalidzkie wykorzystywane są także w przypadku konieczności przewiezienia chorego bez większego wysiłku z jego strony.

Rozróżniamy kilka rodzajów wózków inwalidzkich:

- wózki ręczne - wózki do przewożenia chorego oraz do samodzielnego poruszania się,

- wózki dla osób aktywnych - lekkie wózki o specjalnej konstrukcji, dla osób bardziej aktywnych w terenie,

- wózki stabilizujące plecy i głowę -wózki inwalidzkie "wysokie", stabilizujące z możliwością odchylenia do pozycji leżącej,

- wózki inwalidzkie specjalne dla dziecięce - wózki dla dzieci i młodzieży, wyposażone w elementy zapewniające lepszą stabilizację dziecka oraz zachowanie odpowiedniej postawy,

- wózki sportowe - specjalistyczne wózki dla osób uprawiających sport lub aktywnych fizycznie,

- wózki inwalidzkie elektryczne,

Na naszym rynku znajduje się szeroka oferta przeróżnych wózków inwalidzkich. Zachęcamy do poświęcenia trochę czasu na wybór odpowiedniego wózka. 

Jak wybrać odpowiedni wózek inwalidzki?

Zakup wózka inwalidzkiego powinien być przemyślany. Warto zasięgnąć pomocy specjalisty w doborze odpowiedniego do rodzaju niepełnosprawności, gabarytów osoby, oraz potrzeb. Postaramy się udzielić kilku ważnych informacji, pomocnych przy wyborze.

Warto zwrócić uwagę na:

- przeznaczenie wózka,

- rodzaj niepełnosprawności,

- wymiary wózka - dobrać do gabarytów osoby,

- elementy dodatkowe - w zależności od potrzeb,

Przeznaczenie wózka. Wybór odpowiedniego wózka zaczynamy od jego przeznaczenia, to znaczy czy będzie używany w domu, pomieszczeniu czy na zewnątrz, będzie służył tylko do przewożenia czy do aktywnych wyjazdów. Warto tu zwrócić uwagę na wagę wózka oraz wybór odpowiedniego ogumienia. Warto zwrócić uwagę na potrzeby oraz styl życia prowadzony przez osobę dla której wózek jest przeznaczony.

Wybór w zależności od rodzaju niepełnosprawności. Następnie kierujemy się rodzajem niepełnosprawności bądź uszkodzenia narządu ruchu. Istnieją specjalnie skonstruowane wózki inwalidzkie:dla osób wymagających pomocy podczas jazdy lub nie mające możliwości samodzielnego poruszania się na wózku; dla osób potrafiących samodzielnie poruszać się na wózku; dla paraplegików, tetraplegików; dla osób po amputacji kończyny lub kończyn dolnych; dla osób wymagających dodatkowej stabilizacji lub przyjmowania pozycji leżącej lub pozycji półleżącej. Bardzo ważne są wskazania lekarskie lub specjalisty prowadzącego rehabilitację.

Wybór w zależności od wymiarów. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego wózka w zależności od gabarytów pacjenta, szerokość siedziska, wytrzymałość w zależności od wagi i szerokość wózka.

Wybór elementów dodatkowego wyposażenia. Do tego można wybrać elementy dodatkowe, pomocnicze, np: kliny, pasy, podpórki głowy, podpórki pod uda, hamulce dla prowadzącego, koła na szybkozłączkach, typu kół, koloru ramy itd...

Wszystko to w celu zapewnienia komfortu zarówno dla pacjenta jak i dla osoby prowadzącej wózek.

 

Refundacja wózków inwalidzkich

Wózki inwalidzkie są refundowane przez NFZ oraz można uzyskać różnego rodzaju dopłaty ze utworzonych w tym celu fundacji. W bardzo wielu przypadkach wózki nabywane są bezpłatnie. Jeżeli występuje wskazanie do zastosowania wózka inwalidzkiego, lekarz specjalista wypisuje wniosek na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne. Specjalista decyduje o wskazaniu do zaopatrzenia w wózek oraz do rodzaju wózka: wózek inwalidzki ręczny, wózek inwalidzki stabilizujący plecy i głowę, wózek inwalidzki specjalny dziecięcy czy wózek inwalidzki specjalny lekki. Po uzyskaniu wniosku należy udać się do Narodowego Funduszu Zdrowia w celu potwierdzenia uzyskania refundacji na wózek.

Wniosek potwierdzony pozytywnie przez NFZ jest ważny przez 30 dni od daty wystawienia przez lekarza. Warto poświęcić więc trochę czasu na wybór odpowiedniego wózka, który spełni nasze potrzeby. Jeżeli wybierzemy wózek o cenie wyższej od uzyskanej refundacji, dopłacamy pozostałą część lub możemy się starać o dofinansowanie z Fundacji. W wielu przypadkach o dofinansowanie trzeba uzyskać wcześniej, przed właściwym zakupem.

Zasięgnij pomocy przez zakupem wózka !!!

Proponujemy kontakt z naszą firmą. Pomożemy zarówno w wyborze jak i w poinformowaniu co do możliwości uzyskania refundacji na zakup wózka. Zapewniamy pomoc w wyborze odpowiedniego wózka inwalidzkiego w zależności od potrzeb indywidualnych.

Posiadamy szeroki wybór wózków standardowych, komfortowych czy też aktywnych oraz refundację NFZ.

Nasza oferta jest starannie wyselekcjonowana i zawiera różnego rodzaju wózki inwalidzkie dla niepełnosprawnych dostępne w Polsce. Przy wyborze kierowaliśmy się stosunkiem wartości wózka do jego ceny. Braliśmy pod uwagę awaryjność wózków, tzn. polecamy wózki z którymi jest jak najmniej problemów.
Istnieje możliwość w większości wózków wyboru wyposażenia dodatkowego, czyli różnego rodzaju dodatków pomocnych w zależności od niepełnosprawności bądź dysfunkcji.

Jeżeli szukasz wózka, napisz do nas. Chętnie pomożemy i doradzimy.