Urządzenia do kinezyterapii


 Kabiny UGUL

Kabina do ćwiczeń i zawieszeń Ugul

Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego ( UGUL ) służy do leczenia schorzeń narządów ruchu za pomocą ćwiczeń ruchowych i usprawniania leczniczego. Ćwiczenia ruchowe wykonuje się na stole rehabilitacyjnym przy użyciu linek, podwieszek ewentualnie ciężarków. Tego typu ćwiczenia umożliwiają samodzielną pracę pacjenta oraz przyczyniają się do wzmocnienia siły mięśniowej, przyrostu masy mięśniowej oraz powiększenia zakresu ruchomości w stawie.
Precyzja i wysoka jakość wykonania kabiny UGUL do ćwiczeń i zawieszeń gwarantuje komfort i bezpieczeństwo, zarówno pacjenta jak i rehabilitanta.
Stosuje się w niej zawieszenia całkowite, ćwiczenia czynne w odciążeniu oraz czynne z oporem i z zastosowaniem systemu bloczkowo - ciężarkowego.

Główną zaletą zakupu UGUL-a do gabinetu jest możliwość wykonania bardzo wielu różnego rodzaju ćwiczeń zarówno poprawiających, wzmacniających siłę mięśniową, przywracających ruchomość w stawach oraz poprawiających sprawność ruchową. Druga zaleta to możliwość samodzielnej pracy pacjenta przez określony okres czasu, co umożliwia pracę z innym pacjentem. Praca w kabinie UGUL nie wymaga użycia prądu, co wpływa na oszczędność kosztów wykonania zabiegu.

Zobacz naszą ofertę zestawu UGUL


Stoły do masażu

Stoły rehabilitacyjne do Ugula

Stoły do masażu idealne do stosowania podczas masażu, wykonywania terapii manualnych oraz innego rodzaju zabiegów rehabilitacyjnych.

Oferujemy profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny najwyższej jakości, wykonany przez firmy posiadające ogromne doświadczenie w produkcji urządzeń rehabilitacyjnych na rynku polskim. Stacjonarne stoły do masażu są bardzo stabilne i dostosowane do pracy w salach masażu, w zakładach prowadzących kinezyterapię oraz w gabinetach rehabilitacyjnych.

Polecamy stoły o napędzie ręcznym, elektrycznym bądź hydraulicznym, a także wieloczęściowe z różnego typu łamaniami leżyska, w zależności od potrzeb osoby pracującej przy tego typu stole. Stoły do wykonywania masażu lub prowadzenia rehabilitacji powinny być dobierane indywidualnie, dlatego są robione pod zamówienie klienta.

Przejdź do sklepu i zobacz naszą ofertę stołów do masażu


Składane stoły do masażu

Składane stoły do masażu

Składane stoły do masażu to świetny pomysł dla rehabilitantów czy masażystów jeżdżących do swoich pacjentów. Składa się i wygląda jak walizka. Dodatkowe wyposażenie typu podłokietniki czy zagłówek posiadają w środku uchwyty, dzięki którym są na stałym miejscu. Mogą być stoły drewniane lub aluminiowe oraz o różnej szerokości. Szeroki wybór akcesoriów do stołu.

Stoły  typu składanego są łatwe w rozłożeniu oraz przygotowaniu do pracy. Posiadają konstrukcję zapewniającą im wytrzymałość i stabilność, co jest bardzo ważne podczas pracy, daje to komfort zarówno dla osoby leżącej jak i wykonującej zabiegi. Istnieje wiele typów stołów o różnej budowie i zawartości elementów dodatkowych. Można wybrać typ stołu, jego wyposażenie oraz kolor.

Zobacz naszą ofertę stołów do masażu składanych 


Rotory do ćwiczeń kończyn

Rotory do ćwiczeń kończyn

Rotor do ćwiczeń kończyn dolnych i górnych to przyrząd niezastąpiony w okresie rekonwalescencji po złamaniach, udarach, w niedowładach, utrzymując stan mięśni w odpowiedniej formie.
Szczególnie przydatny dla osób starszych; do stosowania w domu, szpitalu, ośrodkach opieki długoterminowej.
Rotor elektryczny służy do ćwiczeń wzmacniających mięśnie, bez użycia siły własnej. Rotory posiadają mechaniczną regulację oporu. W zależności od potrzeb można wybrać rotor tzw. "wolnostojący" - na stabilnej podstawie, zapobiegającej odchyleniom podczas wykonywania ćwiczeń lub rotor z mocowaniem - posiadający możliwość zamocowania do różnego typu uchwytów oraz do zastosowania jako wyposażenie kabiny Ugul.
Innego typu urządzeniem jest rotor elektryczny, z możliwością elektrycznego napędu oraz elektrycznej regulacji oporu. Rotory nadają się zarówno do stosowania na salach rehabilitacyjnych jak i w warunkach domowych.

Zapraszamy do naszego sklepu


Tablice do ćwiczeń rąk

Tablice do ćwiczeń rąk

Tablice, stoliki do ćwiczeń dłoni. Sprzęt rehabilitacyjny doskonały do stosowania w stanach wymagających rehabilitacji nie tylko dłoni, ale także przedramienia oraz stawów ręki. Umożliwiają wykonanie wielu zadań, umożliwiających rozwój zręczności i umiejętności manipulacyjnych ręki. Doskonałe i niezastąpione urządzenia w rehabilitacji pourazowej i po zabiegach chirurgicznych. Szczególnie polecane do gabinetów i ośrodków prowadzących rehabilitację poudarową.
Urządzenie posiada wiele możliwości wykonania różnego typu ćwiczeń manipulacyjnych ręki, dopasowanych do potrzeb pacjenta. Wiele przyborów znajdujących się na stole posiada możliwość dozowania oporu, za pomocą ciężarków lub innych elementów. W związku z tym można wzmacniać siłę mięśni jak i precyzję ruchu. Urządzenie jest przeznaczone do samodzielnej pracy pacjenta pod okiem i kierownictwem rehabilitanta.

Przejdź do sklepu by zobaczyć tablice do ćwiczeń


Tory do nauki chodzenia

Tory do nauki chodzenia

Przyrządy do nauki chodzenia służą przede wszystkim nauce chodu, poprawy chodu osobom po wypadkach, z urazami lub niedowładem kończyn dolnych. Tor może być cały drewniany lub może posiadać poręcze metalowe. Urządzenie, w zależności od potrzeb, może być wyposażone w wyjmowane przeszkody z możliwością regulacji ich wysokości. Wysokości poręczy także może być regulowana, co daje możliwość dostosowania jej indywidualnie do każdego pacjenta.
Tory tego typu mogą być składane, co umożliwia złożenie ich i schowanie w celu oszczędzenia miejsca do pracy. Schody do nauki chodzenia stosowane w kinezyterapii dają wiele możliwości zarówno przy rehabilitacji mającej na celu przywrócenie prawidłowej funkcji chodu jak i przy pionizacji pacjenta.

Kliknij, zobacz tory do nauki chodzenia


Drabinki gimnastyczne

Drabinki gimnastyczne

Drabinki gimnastyczne to doskonały oraz bardzo praktyczny sprzęt rehabilitacyjny do ćwiczeń. Drabinki gimnastyczne są niezbędnym wyposażeniem sal gimnastycznych, szkół, szpitali oraz centrum medycznym.
Drabinka służy przede wszystkim do ćwiczeń, do korekty wad postawy, ułatwia powrót do dobrej formy, utrzymanie super kondycji. Drabinka służy także do mocowania różnego typu przyrządów przeznaczonych do korekcji wad postawy.
Aby umożliwić Tobie lub Twojemu dziecku znalezienie odpowiedniej drabinki - przedstawiamy nasze drabinki rehabilitacyjne.
Boki drabinek gimnastycznych wykonane są z sosnowego, klejonego drewna (25 x 120 mm). Owalne szczeble 30 x 35 mm wykonane są z drewna bukowego.
Dostępne są cztery podstawowe rozmiary drabinek, dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz istnieje możliwość wyboru wersji z dodatkowym szczeblem.

Przejdź do oferty drabinek gimnastycznych


 

Aparaty do fizykoterapii

Przedstawiamy różnego typu aparaty do elektroterapii, magnetoterapii, laseroterapii, krioterapii oraz elementy wchodzące w skład ich wyposażenia.
Wszystkie urządzenia do fizykoterapii są wysoko zaawansowane technologicznie, sterowane mikroprocesorowo oraz posiadają nowoczesną konstrukcję.
Aparaty do fizykoterapii są oznaczone znakiem CE oraz posiadają certyfikaty zgodności z wymogami ISO.


Aparaty do elektroterapiiAparaty do elektroterapii

Różne typy aparatów do fizykoterapii renomowanych firm w Polsce.

Polecane przez nas aparaty cieszą się wysoką popularnością wśród osób szukających aparatów do wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i oddziałów zajmujących się fizykoterapią.
Wybrany przez nas sprzęt jest sprawdzony jakościowo przez wiele lat używania do wykonywania zabiegów elektroterapii i w dostępnych cenach.
Aparaty, w zależności od typu, umożliwiają wykonanie różnego typu zabiegów elektroterapeutycznych: galwanizacja, jonoforeza, prądy diadynamiczne, prądy Traeberta, prądy Kotza, TENS i innego typu.
Niektóre aparaty są dwukanałowe i łączą w sobie możliwość wykonania innych zabiegów fizykalnych.


Aparaty do laseroterapiiUrządzenia do laseroterapii

Polecamy urządzenia do laseroterapii znane i docenione w Polsce przez wiele gabinetów i oddziałów wyposażonych w sprzęt rehabilitacyjny. Oferowane przez nas aparaty do fizykoterapii są wysokiej jakości, posiadają odpowiednie certyfikaty oraz atesty. Zobacz naszą ofertę najpopularniejszych aparatów do laseroterapii.

Wybierając aparat, musimy zdecydować się na urządzenie sterujące oraz wybrać odpowiednią do potrzeb sondę, do wykonywania zabiegu. Istnieje kilka rodzajów sond, w zależności od mocy. Ponadto niektóre sondy są dostosowane do pracy z innymi urządzeniami. Dodatkowym wyposażeniem każdego aparatu są okulary ochronne do pracy z laserem.


Aparaty do magnetoterapiiAparaty do terapii magnetycznej

Przedstawiamy dostępne na naszym rynku aparaty do magnetoterapii, czyli terapii opartej na oddziaływaniu za pomocą pola magnetycznego.
Do wykonywania zabiegów leczniczych potrzebny jest aparat generujący pole magnetyczne i będący sterownikiem. Do aparatu podłączone są cewki emitujące pole magnetyczne. W zależności od miejsca wykonywania zabiegu, należy dobrać cewkę magnetyczną o odpowiedniej średnicy. Dodatkowo do wykonania zabiegu na kręgosłupie, w pozycji leżącej należy użyć cewki zamocowanej na specjalnie skonstruowanej kozetce, umożliwiającej łatwe i sprawne przesunięcie urządzenia.
Nasze aparaty cieszą się dużą popularnością wśród gabinetów wyposażonych w aparaty do fizykoterapii. Sprzęt rehabilitacyjny przez nas proponowany jest wyselekcjonowany, dobrany jakościowo i cenowo. Spełnia kryteria do wykonywania zabiegów przy zastosowaniu urządzeń do magnetoterapii.


Aparaty do ultradźwiękówAparaty do terapii ultradźwiękowej

Aparaty do terapii ultradźwiękami, do używania podczas zabiegów falami ultradźwiękowymi w gabinetach rehabilitacyjnych prowadzących fizykoterapię. Urządzenie, aparat połączony jest z głowicą do wykonywania zabiegów. Niektóre urządzenia posiadają możliwość wykonywania zabiegów w wodzie lub zabiegów jonoforezy oraz fonoforezy.

Fale ultradźwiękowe znajdują zastosowanie w fizykoterapii do leczenia zespołów bólowych, chorób zwyrodnieniowych stawów, przykurczy oraz w fonoforezie. Pod wpływem działania fal ultradźwiękowych, następuje szybsze wchłanianie leku. Urządzenia mogą posiadać zaprogramowane programy terapeutyczne oraz możliwość przejścia do trybu manualnego, który umożliwia sterowanie przez osobę wykonującą zabieg.
Aparaty posiadają odpowiednie certyfikaty, menu w języku polskim oraz są proste w obsłudze.


Aparaty Combi do fizykoterapiiAparaty Combi do fizykoterapii

Aparaty do wykonywania zabiegów fizykoterapeutycznych za pomocą profesjonalnych urządzeń, stworzone przez producentów aparatury medycznej. Aparaty typu Combi umożliwiają wykonanie wielu różnych zabiegów przy zastosowaniu jednego urządzenia sterującego. Przeznaczone są do gabinetów rehabilitacyjnych oraz wszelkiego typu placówek prowadzących zabiegi przy stosowaniu fizykoterapii.

Wielokanałowość aparatów umożliwia wykonywanie kilku zabiegów fizykoterapeutycznych przy użyciu jednego urządzenia sterującego. Mamy możliwość wykonania zabiegów elektroterapii, laseroterapii, ultradźwięków lub magnetoterapii przy użyciu jednego aparatu. Jest to bardzo istotne w gabinetach posiadających zbyt mało miejsca do wykonywania zabiegów lub gdy nie wykonuje się zbyt dużej ilości któregoś z zabiegów. Urządzenie jest bardzo popularne w ostatnich czasach, umożliwia rozbudowywanie aparatu, poprzez zakup kolejnych sond do laseroterapii, głowic do ultradźwięków lub cewek do magnetoterapii.


Aparaty do krioterapiiUrządzenia do krioterapii

Urządzenia do zabiegów krioterapii. Aparaty wykonujące zabiegi z użyciem ciekłego azotu lub dwutlenku węgla. Aparaty do krioterapii są przeznaczone do zabiegów krioterapii miejscowej, miejscowe zamrażanie tkanek jest wykonywane za pomocą aplikatora zbliżonego do miejsca leczonego.
Aparaty są bezpieczne w użyciu i proste w obsłudze, nie ma także problemów z dostawą ciekłego azotu czy dwutlenku węgla. Pomagamy w nawiązaniu kontaktu z dostawcami tego typu produktów. Dzięki temu zabiegi przy użyciu krioterapii stają się coraz bardziej dostępne.


Aparat do diatermii krótkofalowejAparat do diatermii krótkofalowej

Diatermia to zabieg fizykoterapeutyczny polegający na miejscowym podgrzewaniu tkanek pod wpływem silnego pola elektrycznego lub magnetycznego, rozluźnia miejsce i łagodzi ból. W diatermi terapeutycznej stosuje się pola magnetyczne lub elektryczne o częstotliwości 2,45-27,12 MHz i mocy rzędu kilkuset watów. Zastosowanie diatermii w rehabilitacji powoduje wytworzenie ciepła wewnątrz tkanek organizmu.

Aparat MW 300 jest przeznaczony do wykonywania terapii mikrofalowej o emisji ciągłej i impulsowej, urządzenie jest łatwe w użyciu, panel sterowania w języku polskim. Proponujemy także urządzenie do terapii przenośnej - Autotherm 390 - nowoczesna diatermia krótkofalowa do terapii polem elektromagnetycznym wysokiej częstotliwości.


Lampa SolluxUrządzenie do światłoterapii - Sollux

Lampy sollux przeznaczone są do zabiegów ciepłoleczniczych i światłoleczniczych. Lampy sollux znajdują zastosowanie w gabinetach fizykoterapii, w szpitalach, przychodniach, gabinetach kosmetycznych oraz można stosować indywidualnie w domu. Lampa służy do wykonania napromieniowania światłem podczerwonym, które wnika w głąb tkanki. Dodatkowe wyposażenie lampy Sollux stanowią filtry ze szkła w kolorach czerwonym, niebieskim.
Istnieje możliwość zakupu lampy stojącej - stołowej oraz lampy na wysokim statywie, z regulacją wysokości.


Aparat do masażu uciskowegoAparat do masażu uciskowego

Aparaty do masażu uciskowego kończyn górnych i dolnych. Drenaż limfatyczny ma dobry wpływ na organizm i przepływ krwi.

Aparat MK-400 służy do prowadzenia zabiegów pressoterapii przy użyciu aż sześciu trybów pracy.
W zależności od potrzeb i wrażliwości pacjenta istnieje możliwość regulacji ciśnienia powietrza w mankietach od 10 do 200 mmHg. Kolejnym istotnym atutem jest możliwośćwyłączenia pojedyńczej komory mankietu. Jest to idealne w przypadku skaleczenia/stłuczenia w jednej części kończyny. Aparat współpracuje z 6-komorowymi mankietami na rękę, nogę i pas biodrowy. Umożliwia prace 2 mankietów jednocześnie.