Aparaty do fizykoterapii

Przedstawiamy różnego typu aparaty do elektroterapii, magnetoterapii, laseroterapii, krioterapii oraz elementy wchodzące w skład ich wyposażenia.
Wszystkie urządzenia do fizykoterapii są wysoko zaawansowane technologicznie, sterowane mikroprocesorowo oraz posiadają nowoczesną konstrukcję.
Aparaty do fizykoterapii są oznaczone znakiem CE oraz posiadają certyfikaty zgodności z wymogami ISO.


Aparaty do elektroterapiiAparaty do elektroterapii

Różne typy aparatów do fizykoterapii renomowanych firm w Polsce.

Polecane przez nas aparaty cieszą się wysoką popularnością wśród osób szukających aparatów do wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i oddziałów zajmujących się fizykoterapią.
Wybrany przez nas sprzęt jest sprawdzony jakościowo przez wiele lat używania do wykonywania zabiegów elektroterapii i w dostępnych cenach.
Aparaty, w zależności od typu, umożliwiają wykonanie różnego typu zabiegów elektroterapeutycznych: galwanizacja, jonoforeza, prądy diadynamiczne, prądy Traeberta, prądy Kotza, TENS i innego typu.
Niektóre aparaty są dwukanałowe i łączą w sobie możliwość wykonania innych zabiegów fizykalnych.


Aparaty do laseroterapiiUrządzenia do laseroterapii

Polecamy urządzenia do laseroterapii znane i docenione w Polsce przez wiele gabinetów i oddziałów wyposażonych w sprzęt rehabilitacyjny. Oferowane przez nas aparaty do fizykoterapii są wysokiej jakości, posiadają odpowiednie certyfikaty oraz atesty. Zobacz naszą ofertę najpopularniejszych aparatów do laseroterapii.

Wybierając aparat, musimy zdecydować się na urządzenie sterujące oraz wybrać odpowiednią do potrzeb sondę, do wykonywania zabiegu. Istnieje kilka rodzajów sond, w zależności od mocy. Ponadto niektóre sondy są dostosowane do pracy z innymi urządzeniami. Dodatkowym wyposażeniem każdego aparatu są okulary ochronne do pracy z laserem.


Aparaty do magnetoterapiiAparaty do terapii magnetycznej

Przedstawiamy dostępne na naszym rynku aparaty do magnetoterapii, czyli terapii opartej na oddziaływaniu za pomocą pola magnetycznego.
Do wykonywania zabiegów leczniczych potrzebny jest aparat generujący pole magnetyczne i będący sterownikiem. Do aparatu podłączone są cewki emitujące pole magnetyczne. W zależności od miejsca wykonywania zabiegu, należy dobrać cewkę magnetyczną o odpowiedniej średnicy. Dodatkowo do wykonania zabiegu na kręgosłupie, w pozycji leżącej należy użyć cewki zamocowanej na specjalnie skonstruowanej kozetce, umożliwiającej łatwe i sprawne przesunięcie urządzenia.
Nasze aparaty cieszą się dużą popularnością wśród gabinetów wyposażonych w aparaty do fizykoterapii. Sprzęt rehabilitacyjny przez nas proponowany jest wyselekcjonowany, dobrany jakościowo i cenowo. Spełnia kryteria do wykonywania zabiegów przy zastosowaniu urządzeń do magnetoterapii.


Aparaty do ultradźwiękówAparaty do terapii ultradźwiękowej

Aparaty do terapii ultradźwiękami, do używania podczas zabiegów falami ultradźwiękowymi w gabinetach rehabilitacyjnych prowadzących fizykoterapię. Urządzenie, aparat połączony jest z głowicą do wykonywania zabiegów. Niektóre urządzenia posiadają możliwość wykonywania zabiegów w wodzie lub zabiegów jonoforezy oraz fonoforezy.

Fale ultradźwiękowe znajdują zastosowanie w fizykoterapii do leczenia zespołów bólowych, chorób zwyrodnieniowych stawów, przykurczy oraz w fonoforezie. Pod wpływem działania fal ultradźwiękowych, następuje szybsze wchłanianie leku. Urządzenia mogą posiadać zaprogramowane programy terapeutyczne oraz możliwość przejścia do trybu manualnego, który umożliwia sterowanie przez osobę wykonującą zabieg.
Aparaty posiadają odpowiednie certyfikaty, menu w języku polskim oraz są proste w obsłudze.


Aparaty Combi do fizykoterapiiAparaty Combi do fizykoterapii

Aparaty do wykonywania zabiegów fizykoterapeutycznych za pomocą profesjonalnych urządzeń, stworzone przez producentów aparatury medycznej. Aparaty typu Combi umożliwiają wykonanie wielu różnych zabiegów przy zastosowaniu jednego urządzenia sterującego. Przeznaczone są do gabinetów rehabilitacyjnych oraz wszelkiego typu placówek prowadzących zabiegi przy stosowaniu fizykoterapii.

Wielokanałowość aparatów umożliwia wykonywanie kilku zabiegów fizykoterapeutycznych przy użyciu jednego urządzenia sterującego. Mamy możliwość wykonania zabiegów elektroterapii, laseroterapii, ultradźwięków lub magnetoterapii przy użyciu jednego aparatu. Jest to bardzo istotne w gabinetach posiadających zbyt mało miejsca do wykonywania zabiegów lub gdy nie wykonuje się zbyt dużej ilości któregoś z zabiegów. Urządzenie jest bardzo popularne w ostatnich czasach, umożliwia rozbudowywanie aparatu, poprzez zakup kolejnych sond do laseroterapii, głowic do ultradźwięków lub cewek do magnetoterapii.


Aparaty do krioterapiiUrządzenia do krioterapii

Urządzenia do zabiegów krioterapii. Aparaty wykonujące zabiegi z użyciem ciekłego azotu lub dwutlenku węgla. Aparaty do krioterapii są przeznaczone do zabiegów krioterapii miejscowej, miejscowe zamrażanie tkanek jest wykonywane za pomocą aplikatora zbliżonego do miejsca leczonego.
Aparaty są bezpieczne w użyciu i proste w obsłudze, nie ma także problemów z dostawą ciekłego azotu czy dwutlenku węgla. Pomagamy w nawiązaniu kontaktu z dostawcami tego typu produktów. Dzięki temu zabiegi przy użyciu krioterapii stają się coraz bardziej dostępne.


Aparat do diatermii krótkofalowejAparat do diatermii krótkofalowej

Diatermia to zabieg fizykoterapeutyczny polegający na miejscowym podgrzewaniu tkanek pod wpływem silnego pola elektrycznego lub magnetycznego, rozluźnia miejsce i łagodzi ból. W diatermi terapeutycznej stosuje się pola magnetyczne lub elektryczne o częstotliwości 2,45-27,12 MHz i mocy rzędu kilkuset watów. Zastosowanie diatermii w rehabilitacji powoduje wytworzenie ciepła wewnątrz tkanek organizmu.

Aparat MW 300 jest przeznaczony do wykonywania terapii mikrofalowej o emisji ciągłej i impulsowej, urządzenie jest łatwe w użyciu, panel sterowania w języku polskim. Proponujemy także urządzenie do terapii przenośnej - Autotherm 390 - nowoczesna diatermia krótkofalowa do terapii polem elektromagnetycznym wysokiej częstotliwości.


Lampa SolluxUrządzenie do światłoterapii - Sollux

Lampy sollux przeznaczone są do zabiegów ciepłoleczniczych i światłoleczniczych. Lampy sollux znajdują zastosowanie w gabinetach fizykoterapii, w szpitalach, przychodniach, gabinetach kosmetycznych oraz można stosować indywidualnie w domu. Lampa służy do wykonania napromieniowania światłem podczerwonym, które wnika w głąb tkanki. Dodatkowe wyposażenie lampy Sollux stanowią filtry ze szkła w kolorach czerwonym, niebieskim.
Istnieje możliwość zakupu lampy stojącej - stołowej oraz lampy na wysokim statywie, z regulacją wysokości.


Aparat do masażu uciskowegoAparat do masażu uciskowego

Aparaty do masażu uciskowego kończyn górnych i dolnych. Drenaż limfatyczny ma dobry wpływ na organizm i przepływ krwi.

Aparat MK-400 służy do prowadzenia zabiegów pressoterapii przy użyciu aż sześciu trybów pracy.
W zależności od potrzeb i wrażliwości pacjenta istnieje możliwość regulacji ciśnienia powietrza w mankietach od 10 do 200 mmHg. Kolejnym istotnym atutem jest możliwośćwyłączenia pojedyńczej komory mankietu. Jest to idealne w przypadku skaleczenia/stłuczenia w jednej części kończyny. Aparat współpracuje z 6-komorowymi mankietami na rękę, nogę i pas biodrowy. Umożliwia prace 2 mankietów jednocześnie.